Pěstitelská poradna

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Paní Ludmila Dušková nám představí nové odrůdy ředkviček, salátů a slunečnic. Ředkvičky patří k nejrychlejším zeleninám. Vegetační doba je od 28 do 40 dnů. Hybridní ředkvička Fortuna F1 se vyznačuje poměrně rychlým růstem. Odrůda Polonéza je červenobílá. Ředkvička Faraon je výslovně určena k rychlení, a je máslová. Ria se vyznačuje velmi pěknou intenzivní červenou barvou. Všechny tyto odrůdy jsou určeny k pěstování pod sklem, ve skleníku a pařeništi. Po dobu jarního období, pokud to počasí dovolí, je můžeme pěstovat i venku na záhonech. Saláty kadeřavé mají atraktivní vzhled. Nové červené odrůdy se jmenují Crimson a Redin. Novinka Amur představuje skupinu celoročních salátů. Nová odrůda ledového salátu Traper vytváří velkou a těžkou hlávku. Hlávkový salát Tarzan je určený pro vytváření ohromných hlávek. Jedná se o polní salát. Kadeřavý salát Merlot má barvu zelenočervenou. Slunečnice patří mezi hodně pěstované květiny. Jejich pěstování je snadné. Z novinek si představíme plnokvěté slunečnice a červené slunečnice, které mají atypicky rudou barvu. Slunečnice obrovská má již v názvu, že má veliký květ, který může mít v průměru až 0,5m. Další jsou slunečnice hybridní, které nevytváří pyl, takže jsou vhodné pro alergiky. Maxi slunečnice dorůstá do výšky až 4m. Slunečnice Gold F 1 má úzké trubkovité okvětní plátky. Slunečnice Panache F1 tvoří plnější květy. Odrůda Jade je světle žlutá, až bílá a Baby Bear je slunečnice určena dětem. Na závěr si povíme, jak vypadají zdravé hlízy gladiol, a jak vypadají napadené hlízy, které nemáme sázet.

Publikováno: 27.4.2006, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (14)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování různě barevných slunečnic

Slunečnic je velké množství odrůd. Každá má své nároky na pěstování.

Nové odrůdy listových salátů

Saláty listové, ledové i kadeřavé, představení nových letních odrůd a specialit v podobě jedlé chryzantémy či medvědího česneku

Nové odrůdy v zelenině

Ludmila Dušková ve své poradně představuje nové odrůdy pažitky, cibule, libečku, kopru, salátu a nakonec představí petunie.

Odrůdy jahod a ledových salátů

Ludmila Dušková tentokrát představuje nové odrůdy jahod a ledového salátu.

Pěstitelská poradna

Kateřina Dušková a Ludmila Dušková si povídají o opomíjených odrůdách zeleniny a novinkách.

Pěstování salátů

Reportáž o pěstování salátů, kdy je vhodná doba k vysázení, které odrůdy můžeme vysévat ještě v září, jak o saláty pečovat.