Vistárie

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Vistárie jsou bohatě kvetoucí, pnoucí rostliny, na jejíchž květy si musíme z počátku několik let počkat. Důležité je jim vybrat dobré a vhodné stanoviště. Neméně důležitý je také řez rostliny, aby pěkně zahustila a bohatě kvetla. První řez je předjarní a druhý v době vegetace, kdy rostlina vyráží dlouhými výhony. První řez je důležitý pro nasazení pupenů na květy a provádí se tak, že se loňské výhony zkrátí na tři očka. Vegetační řez provádíme po celou dobu vegetace, kdy dlouhé zelené výhony zkracujeme na 6 oček. Jako oporu je třeba vybrat pevné a odolné dřevo, které vydrží povětrnostní podmínky i tlak samotné rostliny. Na rozmnožování jsou vhodné řízky dlouhé 20cm, které dáme do substrátu a překryjeme rašelinou a mikroténovým sáčkem. Druhý způsob je na hřížení. Vezmeme výhon a položíme k zemi, lehce nažízneme a zahrabeme zeminou. Po čase z výhonu vyrazí kořeny.

Publikováno: 11.3.2018, Autor: Receptář prima nápadů 2018 (2)

Mohlo by vás dále zajímat

Vistárie a péče o ně

Nejdůležitější věc při starání se o Vistárii je vybrání vhodného stanoviště a řez. Zjistíte, jak řez provést, jak vybrat oporu a jak výhon zahřížit.

Řez kanadských borůvek

Jak a kam nejlépe zasadit kanadskou borůvku, a jak provádět jejich řez.

Řez kanadských borůvek

Aby vaše kanadské borůvky dobře prospívaly a plodily, je potřeba je za nějaký ten rok po výsadbě zastřihnout. Ukážeme vám nejlepší techniku řezu.

Práce s citrusy na jaře

Jaro je vhodná doba pro přesazení, rozmnožování, tvarování, hnojení, roubování i postřikování cutrusů.

Jak pěstovat minikiwi

Reportáž o tom, jak pěstovat minikiwi, jak se o něj postarat před zimou, jak ho ošetřit, zalévat.

Pěstování fíků u nás

Pěstování fíků u nás