Čištění fasády bytového domu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

O společné prostory v bytových domech se převážně starají sami nájemníci, pokud nemají smlouvu s úklidovou firmou. Ale zapomínat by se nemělo i na fasády těchto domů, a o údržbě a ochraně fasád bude vyprávět pan Dušan Staněk-specialista na čištění fasád. Už dávno nevidíme šedivé paneláky a sídliště, ale nové bytové domy v různých kombinacích barev, ale na fasádách těchto domů se často objevují nazelenalé fleky jako známka plísně a nedýchání omítky. Čištění takové fasády je dnes běžnou rutinou a objednat si firmu na odstranění plísně z omítek je záležitostí bytových družstev. Navíc při samotném čištění fasády firmy běžně už používají speciální impregnaci proti růstu organických nečistot se zárukou po dobu minimálně 5 let.

Publikováno: 30.4.2017, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2017 (9)

Mohlo by vás dále zajímat

Čištění fasády

Čištění fasády od organických nečistot jako jsou mechy, řasy a prevence proti nim

Jak vyčistit fasádu na baráku

Začněte čistit vaší fasádu a střechu na baráku. Znečištěná fasáda totiž může mít dopad na vaše zdraví. Ukážeme vám, jak správně na to.

Dřevěný obklad fasády: DIY návod

Vnější obklad domu je potřeba občas vylepšit, vyměnit nebo opravit. Místo omítky zkuste dřevěné obklady.

Fasáda na starý rodinný dům

Fasáda na starý rodinný dům

Domácí kutil: mozaika s rybičkovou tématikou na obkladech

Ukázka mozaikového obkladu s motivem akvarijních rybiček.

Výběr vhodné fasády pro dům

Výběr fasády není jednoduchá záležitost obzvlášť v dnešní době. Je potřebné znát množství faktorů, které hrají důležitou roli při vybírání.