Domácí pěna na holení

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Vyrobit si v domácích podmínkách pěnu na holení není nic složitého. Více nám ukáže paní Hanka Hořáková. Na výrobu budeme potřebovat hydroxid sodný, destilovanou vodu, mediciální olej (kosmetický parafinový olej) a esenciální olejíčky, bambucké máslo, kokosový olej a zelený jíl. Musíme upozornit, manipulace s hydoxidem sodným je nebezpečná, hrozí riziko poleptání. Opatrně si odvážíme 72,68 g hydroxidu sodného a 190 g vody. Nasadíme si ochranné pomůcky a opatrně budeme dávat hydroxid sodný do vody. Promícháme a necháme vystydnout. Rozmícháme postupně tuky v tomto poměru: 62g bambuckého másla, 200 kokosového oleje, 238g mediciálního oleje. Po rozehřátí necháme vychladnout na stejnou teplotu jako má roztok hydroxidu. Obě směsi smícháme dohromady a přidáme lžící zeleného jílu a esenc. oleje. Vše vyšleháme pomocí ponorného mixéru. Poté hmotu nalijeme do sklenic a necháme 6 týdnů vyzrát.

Publikováno: 13.11.2016, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2016 (27)

Mohlo by vás dále zajímat

Voňavé mýdlo si snadno vyrobíte i doma a s dětmi

Jak si jednoduše vyrobit domácí mýdlo bez přidané chemie

Jak vyčistit odpad?

Čištění odpadů je noční můra všech hospodyněk. Vyzkoušejte na to přírodní suroviny, které odpad nepoškodí a vlasy a mastnota v odpadu budou minulostí.

Jak zatmelit spáry kamnářským tmelem

Jak zatmelit a utěsnit spáry v kamnech, pecích nebo dokonce protipožárních dveřích.

Jak vyměnit olej v zahradním traktoru?

Vyměnit olej v zahradním traktůrku zvládne i žena. Není na tom totiž vůbec nic složitého. Je pouze nutné si pamatovat správný postup.

Jak doma vyrobit pomádu na rty

Jak doma vyrobit pomádu na rty