Jak vyrobit vonné skleničky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Všichni chceme, aby nám to doma krásně vonělo, jen tomu musíme většinou i trochu pomoct. Kupujeme si vonné gelové dózičky, které jsou sice pěkné, ale mnohdy dost drahé a v některých případech mohou dokonce způsobovat alergické reakce. Ukážeme vám, jak si vyrobit vonné dózičky ze želatiny a vonného oleje, které budou ekologické a zdravotně nezávadné. Na výrobu budeme potřebovat zavařovací sklenici, obyčejnou jedlou želatinu, vonný olejíček, který máme rádi, potravinářské barvivo a nakrájené čerstvé nebo sušené citrusy. Začneme tím, že si přesně podle návodu připravíme želatinu. Použijeme dvě lžičky na půl litru horké vody. Přimícháme dvcet až třicet kapek vonného oleje a za stálého míchání přidáme potravinářské barvivo. Želatinu necháme mírně zavadnout a mezi tím si ozdobíme skleničku. Skleničku ozdobíme napříkad sušnými plátky pomeranče a to tím způsobem, že je pomocí tavné pistole přilepíme z boku na skleničku. Do skleničky vložíme pár koleček čerstvých nebo sušených citrusů a zalijeme želatinou. Přes noc dáme odpočinout do lednice. Ráno přidáme špetku soli jako konzervantu a máme hotovo.

Publikováno: 12.3.2017, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2017 (1)

Mohlo by vás dále zajímat

Gelový osvěžovač vzduchu

Jen z pár ingrediencí si doma zvládnete vyrobit gelový osvěžovač vzduchu. Konkrétně z želatiny, vonného olejíčku, potravinářského barviva a citrusových plodů.

Vaječná tlačenka

Výroba vaječné tlačenky není nijak složitá ani drahá. Každopádně vás uchvátí její skvělá chuť a jednoduchá příprava.

Jak předcházet kloubním potížím

Bojíte se, aby vás nebolely klouby? Pan Dalibor Cichý nám řekne, na co si dávat pozor.

Míša dort

Tradiční Míša dort chutná a chutnal vždy každému nejen dětem. V odlehčené verzi chutná minimálně stejně skvěle jako v normální verzi.

Recept na výživný ptačí zob

Výživné krmení rozhodně v zimě ocení hlavně malí ptáčci.

Kalamaki řezy

Krok po kroku vás provedeme receptem na nepečené kalamaki řezy. Zjistíte, co kromě mléka, zakysané smetany, šlehačky a pudinkových prášků budete potřebovat.