Pěstování čemeřic

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Každá rostlina má svůj specifický cyklus, na který si při pěstování musíme dát pozor. Představíme si proto rostlinku, která se chová jinak, nežli ostatní rostlinky. Když ostatní rostliny září, čemeřice odpočívá a naopak, když září ona, ostatní mají vegetační klid. Kvete od ledna do konce jara a její květy se různě zbarvují po celo dobu kvetení. Čemeřice se vyznačují bohatou škálou barev a květů. Na pěstování je čemeřice nenáročná, musíme jen pohlídat, abychom nepřemokřili půdu. Roste na dobře propustné, alkalické půdě s obsahem vápence. Přesazování nemá ráda a pokud přesto rostlinu přesadíme, nebude nám příští rok kvést. Při správném zacházení nám tato trvalka bude dělat radost mnoho let.

Publikováno: 5.5.2019, Autor: FTV Prima, Receptář prima nápadů, 5.5.2019, 10. díl

Mohlo by vás dále zajímat

Jarní hajní rostliny

Jarní hajní rostliny

Trvalky do stínu

Jaké trvalky vybrat do stínu na zahradě? Nabídka čemeřic host, blatouchů či kapradin je opravdu široká a každý druh sám o sobě skýtá celou paletu odrůd.

Keře, které kvetou v předjaří

Keře, které kvetou v předjaří

Pěstování čemeřice

Reportáž o pěstování čemeřice a jejich druhů, jako je čemeřice černá, zelená nebo nachová.

Čemeřice a bramboříky v předjaří

Bramboříky a čemeřice jsou rostliny, která vám porostou od prosince až do května. Čemeřice na rozdíl od bramboříků ale roste pomalu. Poradíme vám, jak se o čemeřici starat a kam bramboříky zasadit.