Druhy drtičů větví

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Zahrádkářům každý rok po prořezávce zůstane hromada větví. Pan Belinger nám představí různé druhy drtičů větví. Základní typ s dvěma noži a unašečem drtí materiál do průměru zhruba 4cm. Drtí na jemnou štěpku, kterou můžeme jako mulč. Poháněn je elektřinou a jeho výkon je od 1600W do 2000W. Přístroj se dobře čistí a splňuje všechny bezpečnostní požadavky. Při odklopení ochraného krytu pojistka vypíná motor. Vyšší kategorii drtičů představují pomaluběžné drtiče se štípacím válcem a opěrnou deskou. Drtí se na větší kousky, vhodné do kompostu. Zpracovávají větší průměr větví, až 4,5cm. Výhodou je samovtahovací mechanismus. Součástí je i sběrný koš s bezpečnostní pojistkou. Přístroj má i zpětný chod pro případ uvolnění zaseklé větve. Pro drcení větví v prostředí, kde není elektřina, slouží drtič s benzínovým motorem. Buď je v provedení jednoúčelového stroje, nebo s příslušenstvím stavebnicového systému s odepínací pohonou jednotkou a odstředivou spojkou. Díky silnému motoru se dají zpracovávat větve o síle 5cm.

Publikováno: 27.6.2006, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (23)

Mohlo by vás dále zajímat

Drtič zahradního odpadu

Drtič zahradního odpadu.

Kompostování v zimě

Kompostování v zimě

Jak se starat o ovocné stromy

Karel Kotyšan divákům ukáže jak se správně na jaře postarat o ovocné stromy

Využití větviček stromů k dekoraci rámu zrcadla

V rubrice Prima NÁPADY prořežeme a prostříháme stromy, abychom odlehčili korunám stromů, a navíc si ukážeme, jak využít větvičky stromů k dekoraci rámu zrcadla.

Průřez stromů a výroba táborákové lavičky

Při podzimním prořezávání stromů nám zůstane hromada větví. Ty je dobré spálit. A k táboráku si z kulatiny můžeme vytvořit šikovné lavičky.