Sázení ovocných stromů

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na zahrádce Karla Kotyšana vždy najdeme něco nového a zajímavého, co se týká pěstování ovocných stromů. Například sázení stromů křížem, do tvaru jakéhosi hnízda. Sází podnože M9, které musí mít nějakou podpěru. Pokud je zasadí křížem tak, aby se opíraly sami o sebe, nepotřebují další oporu. Stromek, který se prodává ve školce, má většinou poškozené kořeny a mohutnou korunu, proto je potřeba sestřihem koruny vyrovnat poměr mezi ní a kořeny. Větve se odstřihují nad očkem směřujícím ven, aby se koruna hezky roztáhla do stran. Každá odrůda jablek má trochu jiný způsob řezu. Některé odrůdy se neřežou, ale jen vyvazují. Aby se ujmuly, musí se hodně zalévat.

Publikováno: 22.4.2005, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (16)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak zalepit prst

Máte problém s efektivním zalepením poraněného prstu? Zjistěte, jak náplast správně nastříhat a následně nalepit tak, aby vám vydržela co nejdéle.

Jarní vertikutace trávníku

Jarní vertikutace trávníku

Výroba podpěry pro popínavé rostliny a rajčata

V rubrice Prima NÁPADY vyrobíme stylové přírodní podpěry pro popínavé rostliny a rajčata.

Zateplená bouda pro psa

Tipy na výrobu zateplené boudy pro psa.

Příběhy malých speciálů

Na počátku stálo po domácku vyrobené šlapací autíčko pro syna. Pod rukama Zdeňka Kříže tak vzniklo první vozidlo v retro tvaru na motivy staré Aerovky.

Jak si vyrobit dekorativní košíček z papíru

Dekorativní košíček z papírových tašek se může hodit na spoustu věcí. Upravení tašek je jednoduché, důležité je následné upletení košíčku.