Chov sklípkanů

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Zajímají vás sklípkani? Uvažujete o jejich chovu? David Šťastný nám popovídá o jejich chovu. V současné době známe přibližně devět set tisíc druhů sklípkanů Nejbližší lokalitou, kde můžeme sklípkana vidět ve volné přírodě je Kypr. Sklípkani se od ostatních pavouků líší především svou velikostí, patří mezi největší druhy. Rozlišujeme tři základní skupiny sklípkanů podle místa kde žijí. Rozeznáváme stormové, zemní a podzemní druhy. Pro chov zemních sklípkanů postačí běžné terárium, které vysypeme rašelinou a vložíme do něj úkryt, například z kokosové skořápky. Pro stromové druhy je vhodné vyšší terárium, minimálně 30 centimetrů vysoké. Na dno také nasypeme rašelinu, vložíme rostliny a také vložíme úkryt, například z korkové kůry. Stromové druhy sklípkanů vyžadují vyšší vlhkost v teráriu. Vhodným řešením je časté rosení pomocí rozprašovače. V době, kdy se pavuk svléká je nejvíce zranitelný a nepřijímá potravu. Trvá přibližně týden, než po svleku jeho tělo opět zatuhne. Sklípkany krmíme nejčastěji hmyzem, ale větší druhy uloví i ještěrku nebo myš.

Publikováno: 3.12.2017, Autor: Receptář prima nápadů

Mohlo by vás dále zajímat

Množení sklípkanů

Základem pro množení sklípkanů je dospělost obou jedinců. Sameček dospěje rychleji v chladné místnosti a samička naopak v teplé. Prozradíme nejen, jak fungují námluvy samečka, ale také jak zamezit zničení kokonu.

Chov sklípkanů

Pokud jste nebo se chystáte být chovatelem sklípkanů, možná se vám bude hodit pro začátek pár rad.

Chov sklípkanů

Pan Šejna popisuje, jak můžeme doma chovat sklípkany.

Jak chovat sklípkany

Jak na chov a páření sklípkanů.

Domácí chov hadů

Jste typ člověka vhodný k domácímu chovu hada? Podívejte se jaké jsou kritéria pro kvalitní kritéria pro hadího domácího mazlíčka. Jak velké budete potřebovat terárium nebo žárovku?

Jak vyrobit květinové terárium z lahve

Láďa Hruška vyrábí terárium ze zavařovací láhve a vysází do něj tropické rostliny.