Krušnohorské kuřátko

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Krušnohorské kuře je recept, který pochází z let, kdy lidé z nouze vařili, na co měli. Za základ samozřejmě slouží kuře. K němu je potřeba cibule, houby, sůl, mletý pepř, olej a těstoviny. Začneme osolením a opepřením kuřete. Pak nakrájíme cibuli. Kuře vložíme do pekáče s trochou oleje. Na něj naskládáme navlhčené houby ve vodě. Navrch dáme nakrájenou cibuli, přiklopíme poklicí a vložíme do trouby na 40 minut na 220°c. Po vyndání z trouby kuře vyndáme nahoru a položíme na cibuli. Vrátíme do trouby a necháme 20 minut péci. Mezitím uvaříme těstoviny. Po dopečení kuřete použijeme výpek s cibulí a houbami jako omáčku k těstovinám. Dáme na talíř, přiložíme kuře a doplníme jarní cibulkou.

Publikováno: 20.5.2018, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky

Mohlo by vás dále zajímat

Krušnohorské kuře

Kuře se dá připravit na mnoho způsobů. Pojďme si vyzkoušet ten krušnohorský.

Kuře s opilým zelím

Dnes si v rámci naší soutěže připravíme recept od Ivany Rýparové. Pojďme se pustit do kuřete s opilým zelím.

Kuře grilované v přírodě

Dnes se s námi paní Králová podělí o recept. Vyzkoušíte její způsob kuřete na grilu?

Recept na velikonoční kuřecí roládu

Nevíte, jak si obohatit Velikonoce? Míla Peterková nám prozradí, jak na parádní velikonoční roládu, která svou šťavnatostí a výbornou chutí překvapí všechny vaše koledníky.

Jak správně chovat kuřata

Slepice a kuřata jsou oblíbená hospodářská zvířata. Jak kuřata odchovat? A jak to udělat, když nemáme kvočnu? Pořídíme si odchovnu.

Girlanda z těstovin

Těstoviny se sice využívají hlavně v kuchyni, ale můžete si z nich vyrobit i vánoční girlandu. Budete potřebovat pouze provázek, těstoviny, barevný sprej a třpytky.