Čechy nejvíce trápí přírodní živly. Na pojištění zahrady však zatím příliš nemyslí

I když je druhým nejčastěji uzavíraným pojistným produktem pojištění domácnosti, na zahrady mají Češi tendenci stále zapomínat. Proč se vyplatí myslet i na okolí domu či chalupy a jak vybrat to pravé pojištění?

Čechy nejvíce trápí přírodní živly. Na pojištění zahrady však zatím příliš nemyslí
Čechy nejvíce trápí přírodní živly. Na pojištění zahrady však zatím příliš nemyslí (Zdroj: Pixabay.com / Generali Česká pojišťovna)

Z letošního průzkumu společnosti Generali, která se zabývala fenoménem chalupaření v Česku, vyplynulo, že tuzemské zahrady ohrožují nejvíce přírodní živly. Až 33 % obyvatel se na zahradě potýkalo například s krupobitím či nějakou záplavou. Hned v závěsu jsou zloději a vandalové. Na třetím místě se umístil hmyz.

S kvalitní smlouvou budete mít klidnější dny

Rekreační nemovitost vlastní přibližně 1/5 české populace. Nejčastěji kombinují pojištění nemovitosti a domácnosti. Proč se vyplatí myslet i na zahradu? Kromě toho, že cena zahrady zvyšuje i celkovou hodnotu nemovitosti, základní pojištění obvykle nekryje škody způsobené na drahých keřích, zahradním nábytku či okrasných květinách. Do budování zahradní oázy klidu mnohdy investujete nejen peníze, ale i čas, úsilí a vlastní pot. Během vteřiny však můžete přijít téměř o všechno. Jak si vybrat pojistku a nešlápnout vedle?

Neskákejte po tom nejlevnějším

Při výběru té pravé pojistky si dejte na čas. Podívejte se, co jednotlivé pojišťovny nabízejí a zda nabídka splňuje vaše očekávání. Šikovnými pomocníky jsou online srovnávače, podle kterých se můžete orientovat. Cena by však neměla být tím jediným rozhodovacím parametrem. Levná pojistka totiž automaticky neznamená výhodnou smlouvu a bezproblémové plnění.

Nezapomeňte na výluky

U smlouvy se zajímejte nejen o výslednou cenu pojištění, ale také o podmínky plnění a tzv. výluky. Výluky označují situace, za kterých pojišťovna není povinna vyplatit pojistné plnění. Tyto podmínky má každá pojišťovna jiné, je tak třeba hledat tu pravou nabídkou pro vás.

Tip: Ztrácíte se ve změti pojištění? Rádi byste měli jedno, které zvládne pokrýt pojištění jak domácnosti, tak i zahrady? Komplexní pojištění domácnosti si nyní sjednejte online s 20% slevou.

Pojištění už máte? Aktualizujte ho

Jestliže máte zahradu hned u nemovitosti, spojte pojistku na dům i na vaši zeleň. Slevu za komplexní pojištění určitě uvítáte. Zahradu už pojištěnou máte? Podívejte se na podmínky smlouvy a přeptejte se u své či jiné pojišťovny na možnost její aktualizace, která by vám přinesla výhodnější podmínky.

Publikováno: 25.03.2021, Autor: | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Odborník na pojištění radí divákům

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Poradna ČPP

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy ohledně pojištění majetku

Jak je to s pojištěním nemovitostí? A liší se pojistka na rekreační bydlení a byt? Podívejte se na celou reportáž.

Na stavbu dorazila Markéta z Modré pyramidy, která Karlovi poradila, proč a jak Karlovu nemovitost pojistit

Karel provedl Markétu po stavbě a ukázal jí, jak stavba rychle postupuje vpřed. Zmínil se také o tom, že by rád barák nechal pojistit. Markéta mu řekla, co všechno je k pojištění domu potřeba.

Pojištění chaty

V následující reportáži si povíme něco o pojištění. Naším hostem je pan Michal Káninský.

Jak si poradit při pojištění vozidel?

Víte, jak si pojistit auto když například vyjíždíte do zahraničí, nebo jak je pojištěný náklad, či řidič?

Poradna s ČPP 4. díl

Listárna se specialistou pojišťovny