Výzdoba verandy nebo terasy v podzimním duchu – inspirace pro vás

Podzim je v plném proudu a my tak můžeme cítit jeho dech na každém kroku. Je tedy nejvyšší čas zamyslet se nad podzimními dekoracemi pro váš domov a jeho nejbližší okolí včetně zahrady. Zcela jistě využijte dýně, tykve a jinou zeleninu. Při jejich vzájemných kombinacích můžete využívat své vlastní nápady, ale rovněž se inspirovat v naší bohaté fotogalerii u dnešního článku.

Výzdoba verandy nebo terasy v podzimním duchu – inspirace pro vás
Výzdoba verandy nebo terasy v podzimním duchu – inspirace pro vás (Zdroj: Lucie Peukertová)

Roztomile působí například velké průhledné vázy vystlané podzimním listím, barevné nádobí, polštáře a plédy. To vše vám pomůže vyzdobit vaši terasu nebo verandu v podzimním stylu a také vás zahřát v tomto chladném období roku. Vytvořte například několik jednoduchých věnců, rámečků nebo svícnů, nazdobte jimi vstupní dveře anebo je rozložte v rohu na terase, uvidíte, že i jednoduchá dekorace maximálně splní svůj účel.

Výzdoba s květinovým základem

Na květinách kvetoucích na podzim jsou doslova fascinující jejich barvy. Setkáváme se s tak širokou paletou od žluté přes oranžovou, růžovou, vínovou, fialovou až po hnědou, lahodících oku tak, že se dají i skvělým způsobem kombinovat. Každý si však může vybrat mezi svými oblíbenými druhy i barvami a tomu uzpůsobit sladění celé venkovní dekorace.

Výzdoba s dýňovým základem

Dýně, tykve a jiná zelenina se mohou stát velmi zajímavou dekorací například doplněné nejrůznějšími květinami, umístěné v rustikálních košících, naskládané do venkovních lamp a lampiček nebo jen tak volně položené na schodech u vchodu do domu. Menší tykvičky, klidně i umělé můžete použít i na dekorování věnců, které zavěsíte na vstupní dveře. Větší dýně můžete naskládat do dřevěných beden vystlaných netkanou textilií nebo režným plátnem.

Výzdoba pomocí luceren

Lucerny jako symbol světla přineseného do pochmurných podzimních dnů k takovýmto dekoracím také neodmyslitelně patří. Pokuste se jich letos shromáždit co nejvíce a udělejte z nich takové malé zátiší s lucernami. Zvlášť efektně budou vypadat u vchodu do domu, kde budou vítat vaše hosty, a kde je navíc můžete kontrolovat, zda hoří a případně v nich častěji vyměňovat svíčky. Nemusí být však jen dekorací samy o sobě, ty větší můžete vyplnit padaným listím nejroztodivnějších barev a přidat do nich několik menších tykví. Vetší tykve postavte k nim a celou výzdobu stačí dokončit květináčem s listopadkami (chryzantémami).

Pokud se rozhodnete vyrobit si takovou podzimní dekoraci na balkon, verandu, terasu nebo stůl v zahradě sami, určitě ušetříte spoustu peněz za jejich nákup a navíc vás taková výzdoba bude dvojnásob těšit. V naší fotogalerii najdete spoustu skvělých nápadů, jak využít květiny, dýně, listí, lucerny a další materiály a věci pro výzdobu vaší terasy nebo patia. Užívejte si a nechte se inspirovat!

Text: Zuzana Bohdalová

Publikováno: 14.04.2019

Mohlo by vás dále zajímat

Květinová výzdoba zahradní lucerny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Květinovou výzdobou dotvoříme i vzhled zahradních luceren.

Vánoční Lucerny

Jak se tvoří vánoční lucerny?

Jak vyrobit zahradní lucernu

Jak si jednoduše vyrobit lucernu na zahradu? Jednoduchý návod předvede Pavel Zeman.

Podzimní květinová dekorace

Byli jsme na nákupu podzimních dekorací. Nyní se pustíme do realizace.

Květinový design

Vytvořte si jarní květinovou dekoraci

Dýňová výzdoba z kulatiny

Dýňová výzdoba nemusí být jenom z dýně, zvládneme to i z kulatiny.

ČTĚTE DÁLE

I balkon můžete zalévat pohodlně
I balkon můžete zalévat pohodlně

Zahrada

I závlaha na balkoně může být snadná. Můžete si sem pořídit šikovné pomocníky, kteří vám pomůžou s tím, abyste s konví nemuseli běhat moc často.

Zjednodušte si péči o rostliny se samozavlažovacími květináči
Zjednodušte si péči o rostliny se samozavlažovacími květináči

Zahrada

Samozavlažovací květináč je skvělým pomocníkem při pěstování na balkonu i terase, ale i doma či na zahradě. Jaké výhody vám tyto speciální nádoby přinesou?

Vyberte rostlinám nádoby na míru
Vyberte rostlinám nádoby na míru

Zahrada

Víte, jaká je vhodná velikost nádoby na rostliny? Užitkové rostliny na balkoně či terase vyžadují vhodně velké nádoby, které jim dodají vše, co potřebují.

Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků
Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků

Zahrada

Máte rádi stálezelené trvalky nebo bylinky, ale bohužel nevlastníte zahradu? Nevadí, poradíme, jaké vhodné rostliny do truhlíků si můžete vysadit.

Co je důležité při stavbě terasy…
Co je důležité při stavbě terasy…

Zahrada

Pokud chcete na své zahradě i odpočívat, pak jistě plánujete založení nebo již máte vybudovanou zahradní terasu. Ta se nejčastěji zakládá přímo u domu a je to pomyslný přechod mezi domem samotným a zahradou. Pojďme se společně podívat na to, jaký materiál se pro ni hodí, kde je vhodné místo pro její stavbu i jak by měla být ve výsledku velká.

Něžný host z amerických prérií kvete až do listopadu
Něžný host z amerických prérií kvete až do listopadu

Zahrada

Svíčkovec na zahradě patří mezi nenáročné trvalky, které kvetou po celé léto až do prvních mrazů. Jeho kvítky připomínají drobné motýlky.

Jak se zbavit pařezů na zahradě
Jak se zbavit pařezů na zahradě

Zahrada

Potřebujete-li odstranit ze zahrady pařezy, po přestárlých nebo nemocných stromech, které jste museli porazit, máte několik možností. Můžete je zdolat pomocí těžké techniky, nebo je umně zamaskovat a využít jako neotřelé dekorace. Kterou variantu zvolíte?

Dílna a její vybavení. Bez čeho se neobejdete?
Dílna a její vybavení. Bez čeho se neobejdete?

Zahrada

Zařizujete dílnu a nevíte, co všechno do ní pořídit, aby sloužila jako dobré zázemí pro dům či zahradu? Poradíme vám!

Přírodní zahrada může být i ta vaše
Přírodní zahrada může být i ta vaše

Zahrada

Chcete poznat principy přírodní zahrady? Jsou jednoduché a možná už některé z nich provádíte v praxi. Co je tedy přírodní zahrada a jak jí dosáhnout?

Lopatičky dejte trpaslíkům, na zahradu patří technika
Lopatičky dejte trpaslíkům, na zahradu patří technika

Zahrada

Dnešní uspěchaná doba nemusí znamenat nepořádek a chaos na pozemku kolem domu. Na zahradu patří technika. Ruční nářadí nahradily zahradní stroje.

Malý balkón jako mini relaxační zóna
Malý balkón jako mini relaxační zóna

Zahrada

Vlastníte malý balkón, který téměř nevyužíváte? Můžete si z něj vytvořit příjemné místo na relaxaci. Stačí několik málo úprav a vhodná zeleň.

Na zahradu patří i rostliny odpuzující klíšťata a další havěť
Na zahradu patří i rostliny odpuzující klíšťata a další havěť

Zahrada

Klíšťata nežijí pouze v lesích, ale vyskytují se i na našich zahradách. Zde se však můžeme chránit a vysadit na pozemku rostliny odpuzující klíšťata.